Zelená sedačka dodá obývačke ten správny šmrnc

Niet pochýb o tom, že zelená sedacia súprava v interiéri vytvorí tzv. "WAU EFEKT". Zelená farba je podľa mnohých dizajnérov jednou z najviac fresh a chic farieb. Je to síce farba odvážna, ale zároveň štýlová, trendy a rozhodne si získa pozornosť. 

Pokiaľ premýšľate, ako zelenou oživiť vašu obývačku, máme pre vás jeden odvážny tip: zelená sedačka. Luxusný kúsok, ktorý rozprúdi energiu v každej miestnosti. Predsa len, zelená je farbou prírody a jej pozitívny vplyv na naše podvedomie je nesporný. Chcete naskočiť na aktuálny farebný trend v interiérovom dizajne? Či už dávate prednosť sofistikovanej smaragdovej sedačke alebo retro olivovej zistíte, že zelená sedacia súprava je presne tým, čo potrebujete vo svojom živote. 

Zelená sedačka prinesie rovnováhu a harmóniu

Zelená je farbou života a hlavne v prírode nájdeme je nespočetné množstvo odtieňov. S touto farbou sa spája energia, harmónia, sviežosť a bezpečie. Veľmi pozitívne pôsobí na okolie a vyvoláva pocit rovnováhy ako po fyzickej, tak aj duševnej stránke. V interiérovom dizajne sa zelená farba používa na vytvorenie pokojnej a relaxačnej atmosféry. 

Zelený gauč v kombinácii s bielou, Zdroj: Pinterest

Zelená sedačka vo farbách prírody 

Ak milujete prírodu a najradšej by ste si kúsok preniesli aj do vášho interiéru, potom je pre vás zelená sedacia súprava skvelou voľbou. Navrhnite si obývačku, ktorá vás emocionálne nabije, uklidní a stane sa vašim útočiskom.

Rozsah tónov zelenej je skutočne pôsobivý, a to od pulzujúcej limetky, po šťavnatú trávu, pokojnú olivovú, zelenú borovicového ihličia, tmavo zelenú lesa, upokojujúcu mätu až do sýtej fľaškovo zelenej a zmyselnej smaragdovej. Bez ohľadu na to, či sa vám páčia sýte farby alebo jemné pastelové odtiene, či dávate prednosť energickým alebo tlmeným kompozíciam, zelená bude vždy pôsobiť pôvabne a umožní vám vytvoriť elegantný a štýlový interiér. 

Smaragdová sedačka - skutočný klenot u vás doma

Smaragdová zelená je v poslednej dobe veľmi populárna a objavuje sa v mnohých aspektoch interiérového dizajnu. Veľmi dobre vyzerá na stenách, doplnkoch a čoraz častejšie vidíme do smaragdovej zahalené i sedačky. Je to vznešená farba, ktorá sa spája s drahokamom a bola veľmi populárna v čase impresionizmu. V tom čase sa označovala i ako "parížska zelená" alebo "viridiánska zelená", avšak pôvodný názov, smaragdová farba, zostal obľúbený až dodnes.  

Smaragdovo zelený gauč pôsobí veľmi luxusne a elegantne. Do interiéru vnáša intenzívne sýtu farbu zelenej, ktorá miestami pôsobí až tajomne. Smaragdová zelená reprezentuje bohatstvo, silu, harmóniu a šťastie. Tak čo poviete, začína sa vám páčiť predstava o zelenej sedačke?

Smaragdovo zelená sedačka CHESTERFIELD

Smaragdovo zelená sedačka CHESTERFIELD - MILENIUM

Zariaďte si interiér v odtieňoch zelenej 

Zelená sa môže stať hlavným hrdinom vášho interiéru - zelené steny, zelený gauč alebo rohová sedačka. Do zelenej môžete zahaliť i rôzne dekorácie a doplnky, ako sú vankúše na pohovke, zelené kreslo, obrazy alebo koberec. Pohrajte sa s rôznymi odtieňmi zelenej a skombinujte všetko do vami želaného štýlu. I keď je zelená veľmi vďačná farba, postupujte rozumne. Pamätajte, menej je niekedy viac. 

Aké farby sa hodia k zelenej sedačke?

Veľa záleží od toho, aký odtieň zelenej si vyberiete. Táto farba sa nie úplne ľahko kombinuje s inými farbami, preto svoj výber starostlivo zvážte, aby ste dosiahli očarujúci výsledok, ale príliš nezahltili interiér. Aká kombinácia bude teda fungovať najlepšie?

Zelená sedačka s bielou

K zelenému gauču sa skvele hodí biela a jej odtiene. V prírode sa zelená farba prirodzene vyskytuje spolu so zemitými farbami, čo môžete využiť pri zariaďovaní interiéru. 

Zelený gauč v intenzívnych odtieňoch

Živé zelené farby ladia s béžovou, modrou alebo tlmenou žltou. Smaragdové odtiene dobre vyzerajú v kombinácii s farbou zlata alebo medi. Sedačka vo fľaškovo zelenej sa hodí k tmavému drevu, akým je rustikálny dub. Ešte viac tým vynikne hĺbka farby a výsledok pôsobí luxusne a nadčasovo elegantne. 

Zelená sedačka a metalické odtiene

Tí, ktorí majú radi odvážne interiéry, môžu staviť na metalické odtiene v kombinácii so zelenou sedačkou. K menej výrazným kombináciam patrí zelená so sivo-hnedou, tlmenou béžovou alebo farbou hrdze. 

smaragdova sedacka zlate doplnky

Smaragdová sedačka so zlatými doplnkami, Zdroj: Pinterest

Zelené sedacie súpravy MILENIUM očaria dizajnom, potešia komfortom

Vyberte si vašu novú sedačku v zelenej farbe. Poťahy na sedačky sú dostupné od jemne zelenej farby až po sýtu smaragdovú. Zastavte sa v našom showroome, kde vám radi poradíme s výberom sedacej súpravy presne podľa vašich predstáv. 

1.

KONFIGURÁTOR

Vytvorte si sedačku svojich snov

2.

POŤAHOVÉ MATERIÁLY

dizajnové, luxusné a kvalitné

3.

SHOWROOMY

Trnava, Bratislava, Praha