Vyberáme rozťahovací gauč s úložným priestorom

Potrebujete miesto navyše? Rozkladacia sedačka je praktický kus nábytku, ktorá poskytne dostatok priestoru pre rodinu alebo nečakaných hostí. Skvelou voľbou je i do malých obývačiek, kde vám pomôže maximalizovať obytný priestor. 

Ak chcete nájsť vhodný rozťahovací gauč, mali by ste pri jeho výbere zvážiť pár krokov. Na správnej rozkladacej sedačke môžete nielen spať, relaxovať a tráviť príjemný večer s rodinou, ale získate aj moderný a dizajnový kúsok do vašej obývačky. 

Dizajn a funkčnosť

Pri výbere rozkladacej sedačky je kľúčové zohľadniť jej dizajn a funkčnosť. Gauč by mal zapadať do štýlu vašej miestnosti a zároveň by mal byť dostatočne pohodlný na sedenie a príležitostné spanie. Väčšina rozťahovacích gaučov obsahuje zabudovaný mechanizmus, ktorý umožňuje jednoduchú transformáciu z gauča na posteľ a naopak.

Veľkosť a rozmery

Pred kúpou rozťahovacieho gauča zohľadnite veľkosť priestoru, ktorý máte k dispozícii. Zmerajte si miesto, kde chcete gauč umiestniť a nezabudnite aj na priestor, ktorý gauč potrebuje pre rozloženie. Uistite sa, že budete mať stále dostatok priestoru na prechádzanie i v prípade, ak bude gauč rozložený.

Materiál a údržba

Poťahový materiál je ďalším dôležitým faktorom, ktorý treba pre kúpou sedačky starostlivo vybrať. Kožený gauč sa vyznačuje jednoduchou údržbou a dlhou životnosť. Koža navyše dodá sedačke originálny vzhľad a časom ešte viac získava na kráse. V prípade látkových sedačiek máte na výber širokú ponuku farieb, štruktúr a vzorov. Dostupné sú moderné poťahové látky, ktoré sú upravené špeciálnou technológiou. Poťah sa tak ľahko čistí a vyznačuje sa vysokou odolnosťou. Vďaka tomu je vaša sedačka chránená, čo sa podpíše aj na jej peknom vzhľade a dlhej životnosti. 

Cena a kvalita

Rozťahovacie gauče sú dostupné v rôznych cenových kategóriách. Pri kúpe správnej sedačky je potrebné zvážiť pomer medzi cenou, kvalitou a funkčnosťou. Vyberajte si sedačku od overeného výrobcu, kde máte istotu, že skutočne dostanete to, za čo zaplatíte. Drahšie sedačky sú spravidla vyrobené z vysoko kvalitných materiálov, vďaka čomu vám bude sedačka dobre slúžiť dlhé roky.