Štýlové doplnky, s ktorými vytvoríte luxusnú obývačku

Luxusné bývanie nemusí byť iba vašim nesplneným snom. Niekedy stačí naozaj málo a môžete si vyčarovať štýlové a nadčasové bývanie. Stačí k tomu iba pár nápadov a správne zvolených doplnkov. 

Luxus sa občas zamieňa s okázalosťou a gýčom. To však zďaleka nie je pravda. Luxusná obývačka vôbec nemusí mať preplnená dekoráciami, zvieracimi motívmi alebo starožitným nábytkom s cieľom upútať. Moderné vnímanie luxusnej obývačky sa spája predovšetkým s estetikou, kvalitou a funkčnosťou. Ako docieliť luxusnú obývačku, ktorá zároveň nepôsobí prehnane? Odpoveď hľadajte v detailoch. 

sedacia súprava BRICK

Elegantné svietidlá

Osvetlenie je základ, či už zariaďujete malú alebo veľkú obývačku. Pomocou osvetlenia môžete doslovať čarovať s priestorom a vytvoriť tak požadovanú atmosféru. Zamerajte sa na svietidlá, ktoré sú elegantné, funkčné, ale zároveň budú pútavým doplnkom vašej obývačky. Možno vás pri predstave luxusnej obývačky ako prvý napadne krištáľový luster. Ten síce upúta, no na druhú stranu sa nehodí do každého interiéru.

Poobzerajte sa skôr po svietidlách v industriálnom štýle, ktoré sú aktuálne veľmi populárne. Vďaka jednoduchému dizajnu sa dajú ľahko kombinovať v priestore. Obľúbené sú najmä v čiernej farbe, ktorá je elegantná a nádherne zapadne do interiéru. Ústredné stropné svietidlo môžete doplniť stolnými alebo samostatne stojacími lampami v rovnakom štýle. 

Luxusná sedačka

Doprajte si skutočný luxus v podobe komfortnej a dizajnovej sedačky. Sedacia súprava je viac ako len obyčajný kus nábytku. Správnym výberom sedačky si môžete vytvoriť nielen štýlový a luxusný priestor, ale tiež miesto, kde nájdete svoje útočisko, načerpáte energiu, uvoľnite stres a zregenerujete telo i myseľ. Najlepšia vec, ktorú môžete pri zariaďovaní interiéru urobiť, je investovať do skutočne kvalitnej a pohodlnej sedačky. Zvoľte si nadčasový a overený štýl, aby vaša obývačka pôsobila elegantne a luxusne i za niekoľko rokov a bude sa vyvíjať spolu s meniacimi sa trendmi v interiérovom dizajne. 

Veľké zrkadlá

Zrkadlá sú nielen praktické, ale tiež dodajú vášmu interiéru nádych luxusu. Nielenže pozdvihnú dizajn obývačky na novú úroveň, ale zároveň vytvárajú ilúziu väčšieho a svetlejšieho priestoru. Hodia sa do každého priestoru, nech je zariadený v akomkoľvek štýle. Výborne ukážu zrkadlá s dreveným i kovovým rámom. Zlatý, medený alebo bronzový rám zrkadla miestnosť rozžiari a výborne sa kombinuje s bielou alebo čiernou farbou. Typy a tvary zrkadiel môžete ľubovoľne striedať podľa toho, čo sa vám páči. Vybrať môžete z guľatých, hranatých alebo obdĺžnikových zrkadiel. Výborne ukáže aj zrkadlová stena vykladaná z menších kusov zrkadiel.

Kvalitné textílie

Nezabúdajte, že luxusný interiér je predovšetkým o kvalitných materiáloch. To platí aj v prípade použitých textílií, či už ide o dekoračné vankúše, závesy, koberce, deky alebo sedačku. Jedinečný charakter miestnosti dodá luxusná kožená sedačka, ktorej roky ešte viac pridávajú na kráse. Ak dávate prednosť látke, aj v tomto prípade je ponuka exkluzívnych poťahových materiálov skutočne bohatá. Vybrať si môžete z množstva farieb, štruktúr a vzorov tak, aby sedačka dokonale zapadla do vášho konceptu bývania. Luxusne pôsobia zamatové sedačky, a to najmä v smaragdovo zelenej a modrej farbe. Sedačku doplňte kvalitnými vankúšmi. Na podlahu vyberte atraktívny koberec, ktorý oživí štýl a dodá miestnosti pocit útulnosti. 

Obrazy a originálne dekorácie

Obrazy, sochy alebo umelecké vázy sú ďalšími prvkami, ktoré môžu prispieť k pocitu luxusu vášho interiéru. Výber by mal odrážať váš osobný štýl a dopĺňať celkový dizajn interiéru. Podľa aktuálnych trendov sú moderné predmety od lokálnych umelcov, ako sú keramické vázy, dekorácie z fúkaného skla, ručne maľované textílie alebo obrazy.