Sedačky v neutrálnych farbách: Nadčasové a trendy

Neutrálne farby sú sofistikované, moderné a vytvárajú balans. Do interiéru prinášajú celý rad inšpirácií, ktoré vás len tak neomrzia. 

Slovo "neutrálne" nepôsobí práve ako spúšťač kreativity a nápadov, pravdou však je, že neutrálne farby hrajú dôležitú úlohu takmer v každej farebnej schéme. Neutrálne odtiene sú čoraz populárnejšie v interiérovom dizajne a rozhodne to nie je žiadna nuda. S rafinovanou paletou neutrálnych tónov môžete dosiahnuť minimalistický dizajn, ktorý pôsobí čisto, elegantne a vydrží celé roky. Biela, krémová, béžová, hnedá, zelená alebo sivá. Ste pripravení naskočiť na neutrálnu vlnu? 

Sivá a šedá

Interiéry ladené v tónoch šedej sú aktuálne horúcim trendom. Táto úžasná neutrálna farba má hneď niekoľko odtieňov, s ktorými sa dá experimentovať. Skombinujte teplé tóny s chladnými a vytvorte úžasné kompozície. K sivej farbe sa veľmi dobre hodí nábytok z prírodného dreva. Táto farba obzvlášť dobre ukáže vo veľkých priestoroch, kde by už výraznejšia farba bola veľa. Sedačka v šedej vytvára neutrálnu kulisu a veľmi dobre sa k nej ladia ostatné kusy nábytku a doplnky. Je to klasická farba, ktorá vytvára pokojné prostredie ako stvorené na relax. Sivé tóny v kombinácii so zelenou vytvárajú pocit sviežosti a rozjasňujú priestor.

sedacia suprava holiday
sedacia suprava holiday

Béžová

Poťahy v béžovej, krémovej alebo kávovej patria medzi našimi zákazníkmi k tým najobľúbenejším. Sú to veľmi univerzálne farby, ktoré si zachovávajú neutrálne pozadie bielej farby, ale zároveň vnášajú do interiéru teplo a tón. Táto farebná schéma vám poskytuje širokú voľnosť pri výbere ostatného zariadenia.

Hnedá

Sedačka v hnedej farbe prináša do priestoru komfort a teplo. Okrem sedacej súpravy ju môžete využiť ako farbu pre závesy, vankúše alebo iné doplnky. Výhodou je, že hnedá sa hodí k akejkoľvek inej farbe a umožňuje vám čarovať s interiérom. Hnedá sedačka je zároveň veľmi praktická, keďže na nej nevidno nečistoty a škvrny.

sedacia suprava boss

Biela

Biela je populárna farba, ktorá sa hodí najmä k minimalistickému dizajnu. V interiéri môže pôsobiť trochu chladne, preto sa odporúča kombinovať túto farbu s drevom, ktoré predstavuje teplý prvok. 

Tón v tóne

Najväčšou výhodou neutrálnych tónov je ich univerzálnosť. Môžete ich použiť doslova všade. Dokonale sa hodia pre každý štýl, či už je to tradičný alebo moderný. Ak nechcete príliš experimentovať, zvoľte pri zariaďovaní rovnakú farbu len v rôznych odtieňoch. Toto odporúčanie úžasne funguje pri farbách ako je smotanová, taupe, sivá ale aj pri iných tlmených tónoch. Podtóny môžu byť teplé, po dosiahnutí tej správnej rovnováhy vyzerajú úžasne. 

Nezabudnite na textúry

V neutrálnych interiéroch hrajú textúry rovnako dôležitú úlohu ako samotná farba. Vďaka štrukturovaným povrchom budú neutrálne tóny pôsobiť atraktívnejšie, dodajú interiéru potrebný akcent a teplejší tón. Textúra sa môže prejaviť v mnohých formách, ako sú tkané materiály, prehozy, kamenné vázy, prútené dekorácie a pod. 

1.

KONFIGURÁTOR

Vytvorte si sedačku svojich snov

2.

POŤAHOVÉ MATERIÁLY

dizajnové, luxusné a kvalitné

3.

SHOWROOMY

Trnava, Bratislava, Praha