Sedačky ideálne pre rodiny s deťmi

Krásna nová sedačka a malé deti. Scenár, ktorý sa občas môže skončiť pohromou. Mamičky a oteckovia by určite vedeli rozprávať. Akú sedačku vybrať a na čo sa zamerať, ak sa v domácnosti nachádza dieťa, vám poradíme v nasledovnom článku. 

Môžeme si dovoliť bielu sedačku k malým deťom? Oplatí sa viac investovať do koženej sedačky, ak máme dieťa? S takýmito a podobnými otázkami sa často stretávame u zákazníkov na našich predajniach. Každý rodič dobre vie, že rozšantené dieťa s chrumkami alebo fixkami v ruke je nekontrolovateľnou hrozbou pre vašu krásnu sedačku. S novým prírastkom v rodine sa zároveň menia aj bežné aktivity v domácnosti, čo by ste mali rovnako zohľadniť pri výbere novej sedačky

sedacky pre rodiny s detmi

Bezproblémové čistenie

Vaša nová sedačka by mala byť takpovediac "pripravené na všetko". Povedzme si úprimne, veľakrát si ani len nevieme predstaviť, čo také dieťa dokáže vymyslieť. Prilepená plastelína, čmáranice od fixiek, roztopená čokoláda, rozliata detská výživa alebo džús a to sme ešte len začali. Niektorí sa pred týmito a podobnými hrozbami snažia chrániť sedačku prehozom alebo dekou. Nekupovali ste však novú sedačku na to, aby ste ju schovávali. Máme pre vás lepšie riešenie. Zaobstarajte si sedačku MILENIUM s odolným poťahovým materiálom

Poťah na sedačku je upravený špeciálnou technológiou, ktorá zabraňuje tomu, aby sa tekutina vstrebala do látky. Keďže sa tekutina drží na povrchu, stačí ju iba zľahka vysať handričkou a následne dočistiť čistou vodou. Na väčšie znečistenie môžete použiť jemné mydlo. Sedačka tak zostáva nepoškodená a odolná voči fľakom a škvrnám.  

Vysoká odolnosť

Aká je obľúbená detská hra? No predsa skákanie na gauči. Takáto zábavka predstavuje pre vašu sedačku oveľa väčšiu záťaž, ako je sledovanie televízie alebo posedenie s priateľmi. Preto si pri kúpe novej sedačky všímajte dôležitý faktor, ktorým je odolnosť poťahu. Každá látka prechádza testom, ktorý určí, pri koľkých oderoch sa látka poškodí. Čím je toto číslo vyššie, tým je poťah na sedačku pevnejší a odolnejší voči opotrebeniu. Klasické poťahové látky dosahujú hodnoty od 25 000 do 40 000 Martindale bodov. Pre rodiny s deťmi sú ideálne sedačky, ktorých poťahová látka dosahuje hodnotu aspoň 30 000. Poťahy presahujúce 50 000 bodov sa už považujú za vysoko odolné. Príkladom je poťah FOREST z našej ponuky, ktorého hodnota odolnosti voči oderu je až 80 000 otáčok. Poťah na sedačku TERRA sa vyznačuje odolnosťou až 100 000 otáčok, kedy už môžeme hovoriť o skutočne extrémnej odolnosti. 

Všestranne praktická

Vaše ratolesti rýchlo zistia, že sedačka je ideálne miesto na hry, zábavu, sledovanie rozprávok alebo spánok. Keďže ju budú využívať pomerne často, vyberajte takú, ktorá má široký sed, aby dieťa malo dostatok priestoru na všetky aktivity a zároveň z nej nemohlo ľahko spadnúť. Našim tipom je sedacia súprava CUBE, ktorá vám i vašim deťom poskytne dostatok priestoru pre trávenie príjemných chvíľ. Tento model sa vyznačuje hladkými líniami a nadýchanými vankúšmi, vďaka čomu vytvorí dokonalé miesto nielen na relax, ale i bezpečné šantenie pre vaše deti. 

Pri deťoch sa vám zrazu môže zdať, že máte akosi málo miesta na uloženie všetkých hračiek, sezónneho oblečenia a ďalších vecí. Každý úložný priestor navyše sa zíde. Skvelým riešením je sedačka s úložným priestorom. Pokiaľ vám to veľkosť obývačky dovoľuje, siahnite rovno po sedacej súprave v tvare U. Úložný priestor tak môže byť zabudovaný pod obidvoma bočnými sedmi, čím získate ďalšie miesto, ktoré určite využijete.