Premeňte obývačku na dokonalé útočisko

Vytvorte si domov, v ktorom sa budete cítiť skutočne príjemne a uvoľnene. Ak sa chystáte zariaďovať obývačku, viac než na vizuálnu stránku sa sústreďte na to, aby ste si vytvorili osobný priestor, kde budete môcť pohodlne relaxovať a načerpať stratenú energiu. 

V dnešnej uponáhľanej dobe, kedy sa veľakrát cítime preťažení rôznymi povinnosťami a aktivitami, je dôležité mať domov, ktorý nám poskytne pocit pokoja a oddychu. Jednou z najdôležitejších miestností v dome alebo byte, ktorá nám môže poskytnúť duševnú a fyzickú pohodu, je obývačka. A vďaka správnemu výberu nábytku, sedačky, farieb a doplnkov sa môže vaša obývačka stať otvorenou náručou, ktorá pohladí všetky vaše zmysly. 

sedacia súprava BRICK

Pokojné farby

Neutrálne, teplé a tlmené tóny sú ideálnym základom pre vytvorenie útulného priestoru. Obľúbené sú zemité tóny, a to od svetlej krémovej až po tmavšie odtiene hnedej. Dobre sa tiež kombinujú s neutrálnymi farbami, ako sú biela, čierna alebo sivá. Ako doplnkovú farbu môžete tiež zvoliť modrú alebo zelenú. Tieto farby pozitívne pôsobia na psychiku a vytvárajú dokonalý súzvuk s prírodou. Teplejší akcent docielite primiešaním červených tónov, ako terakota alebo červenohnedá. 

Podmanivý minimalizmus

Denne sa na nás valí množstvo informácií a vizuálnych podnetov, ako sú rôznorodé farby, predmety, ľudia, pohyby... Je dôležité vedieť vypnúť a načerpať stratenú energiu. Obývačka, ktorá dýcha tichom, neutrálnou krásou a optickým pokojom, je presne tým miestom, ktoré po náročnom dni potrebujeme. Minimalizmus dáva prednosť účelovosti pred dekoráciou. Do obývačky prineste len taký nábytok, ktorý potrebujete a miestnosť zbytočne neprepĺňajte. Vyberajte si prírodné materiály, ako sú drevo, kameň, mramor alebo terakota, vďaka ktorým dosiahnete prepojenie interiéru s prírodou. Pozornosť tiež venujte kvalite materiálov a remeselnému spracovaniu. Obývačku potom môžete obohatiť o výraznejší prvok, ktorým môže byť sedačka

Aby ste docielili ešte útulnejší pocit, zvoľte oválne a organické tvary, či už ako nábytok, oblúky na stenách alebo v podobe doplnkov. Vďaka zaobleným krivkám pôsobí miestnosť mäkšie a jemnejšie, čo umožňuje mysli uvoľniť sa. 

V doplnkoch platí rovnaký princíp - menej je viac. Stačí pár kníh, vázy, prípadne keramický riad. Nezabúdajte na izbové rastliny. Zeleňou v interiéri docielite blahodarný účinok a umožnite energii prúdiť. 

Príjemné pohodlie

Komfort je veľmi subjektívne vnímaný pocit. Nie je merateľný a každému môže byť príjemné a pohodlné niečo iné. Všeobecne však platí, že pohodlie je spájané s pocitom pohody. Pri zariaďovaní obývačky je preto dôležitý výber nábytku a materiálov, s ktorými prichádzame najčastejšie do kontaktu. V obývačke je to najmä sedačka. Vyberte takú, ktorá už na prvý pohľad dýcha pohodlím a kvalitou. 

V sedačkách MILENIUM vyrábame a predávame sedačky, ktoré sú splneným snom o vynikajúcom komforte. Všetky naše sedacie súpravy sa vyznačujú kvalitou materiálov a tiež zabudovanej konštrukcie. Vysoký komfort pri sedení i ležaní prináša maximálne uvoľnenie tela a nezabudnuteľné pohodlie. Vďaka sedačkám MILENIUM si môžete zariadiť obývačku, ktorá sa stane vašim dokonalým útočiskom.