Ovalné tvary v interiéri

Oblé a organické tvary v súčasnosti kraľujú interiérovému dizajnu. Nájdeme ich na stenách, nábytku, doplnkoch i dekoratívnych prvkoch. 

Pri zariaďovaní interiéru je kľúčovým výber nábytku, ktorý by mal nielen vyzerať, ale aj vytvoriť pôsobivú atmosféru. V posledných rokoch sme videli vzrastúci trend organických tvarov v interiéroch. Od kobercov, cez nábytok, svietidlá a dekorácie až po umenie na stenách. Zaoblené rohy, mäkké hrany a organické tvary zažívajú veľký boom a predstavujú skvelý spôsob, ako ozvláštniť a oživiť interiér.

oble tvary sedacka loft

sedacia súprava LOFT

Prečo staviť na oblé tvary

Vďaka zaobleným krivkám pôsobí miestnosť jemnejšie, mäkkšie, čo umožňuje oku odpočinúť si a mysli uvoľniť sa. Organické tvary majú jedinečnú schopnosť priniesť do vášho bývania pokoj a rovnováhu. Takýto nábytok je v miestnosti dôležitý a je preukázateľné, že oblé krivky, vďaka svojmu tvaru a mäkkosti, poskytujú relaxačný, upokojujúci a prívetivý pocit. 

Zakomponovanie organických tvarov je obzvlášť užitočné v malých miestnostiach, pretože tieto krivky dokážu vizuálne zväčšiť priestor a poskytnúť mu otvorenosť. 

Tento trend je jedným z hlavných prvkov obľúbeného biofilného dizajnu, kde zakrivené hrany predstavujú dokonalý súzvuk s prírodou. Oblé tvary môžeme pozorovať práve v prírode, či už sú to listy, kamene, kvety, stromy...

Ako začleniť oblé tvary vášho bývania

Ovalné tvary môžete do interiéru zakomponovať rôznymi spôsobmi. Obľúbené sú ovalné steny, oblúky alebo zaoblené výklenky. Zaoblené tvary sa tiež hodia pre nábytok, ako sú ovalné stoly, stoličky, sedačka alebo posteľné rámy. Toto je skvelý spôsob, ako pridať do miestnosti určitý kreatívny prvok. Jedinečný charakter dodajú tiež zaoblené obrazy, zrkadlá alebo doplnky v podobe lustrov, vankúšov, váz, črepníkov a pod. Fantázii sa v tomto smere medze nekladú. 

Zaoblené sedačky

Zaoblené pohovky sú jedným z príkladov, ako zakomponovať oblé krivky do interiéru. Mäkké tvary sedačky pomáhajú navodiť relaxačný pocit a vytvárajú upokojujúce bývanie, ktoré prispieva k duševnému i fyzickému zdraviu. Rôzne geometrické tvary často strhávajú našu pozornosť a nútia mozog neustále pracovať. Naproti tomu oblé tvary vytvárajú plynulý tok, ktorý so sebou prináša pokoj a harmóniu. Sedačka v oblej siluete sa tak stane ideálnym miestom na relax, kde môžete načerpať stratenú energiu. Mäkké tvary v nás navyše vyvolávajú vrúcny pocit. Takejto sedačky sa chceme dotknúť, pohladiť si ju a zaoboriť sa do nej po náročnom dni. 

Sedačky LOFT, BONNY, GAME, CUBE alebo CUBE-xLeg v oblých tvaroch sú moderné a nadčasové sedačky, vďaka ktorým si vytvoríte útulné miesto pre chvíle pohody u vás doma.