Najobľúbenejšie farby sedačiek podľa Instagramu

Vybrať správnu farbu pre vašu novú sedačku, nemusí byť vôbec jednoduché. S rozhodovaním vám môže pomôcť rebríček najobľúbenejších farieb sedačiek, ktorý zostavila istá britská spoločnosť na základe dát zozbieraných z Instagramu. 

Zelená

Miesto číslo tri patrí zelenej sedačke, ktorá posledné roky významne získava na popularite. Zelená farba je podľa mnohých interiérových dizajnérov jednou z najviac fresh a chic farieb. Zelená sedacia súprava v obývačke doslova zažiari a rozhodne si získa pozornosť. Trend zelenej farby v interiéri súvisí podľa mnohých s tým, že sa v nás ozýva potreba priniesť si kúsok prírody aj do našich domovov. Zelená je farbou života a spája sa s ňou harmónia, sviežosť a bezpečie. Prináša pocit rovnováhy, ako po fyzickej, tak aj duševnej stránke. Ak teda premýšľate nad kúpou zelenej sedačky, za nás máte určite zelenú. 

zelená sedačka CUBE

zelená sedačka CUBE

Červená

Druhé miesto možno viacerých prekvapí, ale je to len dôkaz toho, že nielen na Instagrame, ale i v mnohých obývačkách, nuda rozhodne nehrozí. Na túto priečku sa totiž dostala červená sedačka. Červená sedacia súprava je nápaditá, výrazná a upúta na prvý pohľad. Málokto si však túto farbu vie predstaviť vo svojej obývačke. Pravdou však je, že ak sa vám podarí červenú sedačku správne zladiť so zvyškom interiéru a vybrať vhodné doplnkové farby a nábytok, vytvoríte tým elegantný a pôsobivý interiér, v ktorom bude prúdiť pozitívna energia. S červenou v interiéri zaobchádzajte opatrne a držte sa hesla - menej je viac. Červená sedacia súprava výborne ladí s neutrálnymi farbami, ako sú biela, čierna, šedá alebo hnedá. Výsledkom bude moderný a nadčasový interiér. 

červená sedačka Easy

červená sedačka Easy

Sivá

A máme tu víťaza. Najobľúbenejšou farbou sedačky podľa Instagramu je sivá. Výsledok nie je až tak prekvapivý, nakoľko sivé sedačky sa tešia veľkej obľube už niekoľko rokov. Niektorým sa môže zdať sivý gauč neoriginálny a nudný. Interiéroví dizajnéri by však s týmto tvrdením rozhodne nesúhlasili. Sivá sedacia súprava je moderná, nadčasová a praktická. Do interiéru prináša nekonečné možnosti, ako kombinovať farby. Vďaka sivej si môžete vytvoriť originálny dizajn a zakomponovať rôzne štruktúry a materiály, s ktorými veľmi dobre ladí. Sivá farba sa hodí do moderných interiérov, ale výborne zapadne i do klasického štýlu bývania. 

sivá sedačka Cube-xLeg

sivá sedačka Cube-xLeg

V prípade, že potrebujete poradiť s výberom vhodnej sedačky do vašej obývačky, neviete sa zorientovať vo farbách a materiáloch, radi vám poradíme. Naši predajcovia sú vám k dispozícii na našich predajniach v Bratislave, Trnave a Prahe.