Na čo myslieť pri výbere poťahovej látky na sedačku?

Ak hľadáte sedačku, ktorá bude odolná a vydrží vám dlhé roky, myslite pri jej výbere na vhodný poťahový materiál. Ten by mal odrážať váš životný štýl a potreby. Prinášame vám pár tipov, ktoré vám pomôžu s výberom správneho poťahu. 

poťah na sedačku

Kvalita a odolnosť

Kúpa novej sedačky nepatrí medzi každodenné nákupy. Je to nemalá investícia, preto očakávame, že si zachová svoju funkčnosť a pekný vzhľad dlhé roky. Životnosť sedačky závisí od mnohých faktorov a medzi tie najdôležitejšie patrí kvalita a odolnosť poťahu. Nemusíte byť odborníkom, aby ste spoznali kvalitu poťahu. Stačí si látku vyskúšať na dotyk a hneď zistíte, či je materiál príjemný a pevný zároveň. Všímajte si tiež hustotu vlákien, štruktúru a odolnosť proti oderu. Odolnosť sa meria pomocou tzv. Martindale testu, ktorého hodnota hovorí o tom, pri koľkých cykloch sa prejaví opotrebovanie látky. Odolná poťahová látka by mala vydržať 30 000 a viac cyklov. 

Čistenie a údržba

Keďže vaša nová sedačka bude vystavená mnohým nástrahám, ako sú znečistenia a rôzne nehody, pri výbere poťahovej látky sa informujte, ako ľahko sa čistí. Koža je materiál, ktorý je veľmi odolný a vyžaduje si minimálnu údržbu. Ak máte v domácnosti deti, ktoré sa radi hrajú na gauči, kožená sedačka ľahko odoláva rozliatym tekutinám, pastelkám alebo fixkám. Škvrnu jednoducho zotriete vlhkou handričkou a utriete dosucha. Zvoliť môžete aj mimoriadne odolné látkové poťahy, ktoré sú upravené špeciálnou technológiou. Vďaka tejto technológii sa nečistoty nedostanú do vnútra vlákien a poťah sa tak jednoducho čistí a udržiava. V našej ponuke nájdete tieto špeciálne poťahové látky v širokej ponuke farieb, štrutkúr a vzorov. Pozrite si našu ponuku, alebo sa informujte priamo na predajniach, kde si môžete poťahy rovno vyskúšať. 

Farba poťahu

I keď sme farbu poťahu zaradili až na posledné miesto, pravdou je, že toto je väčšinou prvý impulz, na základe ktorého sa zákazníci rozhodujú pri výbere sedačky. Kedysi bola farebná škála sedačiek značne limitovaná. Našťastie, časy sa menia a dnešná ponuka poťahov je dostupná v mnohých farebných škálach, textúrach a vzoroch. Dôležité je vybrať sedačku v takom odtieni, aby dokonale zapadla do obývačky, ale zároveň neomrzela za pár rokov. Pokiaľ sa radi držíte overenej klasiky, potom stavte na minimalistické tóny bielej, hnedej alebo sivej. Tieto farby sa vo všeobecnosti považujú za bezpečné, takže nimi nič nepokazíte a hodia sa do mnohých interiérových štýlov. Výhodou je, že sú to farby nadčasové a nepodliehajú meniacim sa trendom. Takže vaše nová sedačka bude moderné niekoľko ďalších rokov. 

Ak radi experimentuje a páčia sa vám nápadnejšie kúsky, potom si zaobstarajte sedačku v smaragdovo zelenom alebo modrom poťahu. Tieto farby momentálne kraľujú v interiérovom dizajne a dodajú vášmu domovu elegantný a svieži nádych.