Kedy vymeniť starú sedačku za novú

Sedačka, pohovka alebo gauč. Nech už nazývate tento sedací kus nábytku akokoľvek, isté je, že jeho kúpou počítate s investíciou na niekoľko rokov. Sedaciu súpravu väčšinou meníme až vtedy, keď už prestáva spĺňať svoje funkcie. A kedy je ten správny čas vymeniť starú sedačku za novú?

Kvalitné sedačky sú navrhnuté tak, aby sa z nich budúci majitelia mohli tešiť dlhé roky. S tým sa počíta od prvotného návrhu sedacej súpravy, cez výber materiálov, konštrukcie až po jej samotnú výrobu. Rovnako, ako ostatné kusy nábytku, aj sedačka má svoju životnosť a postupne sa začnú prejavovať znaky, ktoré sú signálom toho, že by ste sa mali začať obzerať po novom modely.

Gauč sa nehodí do priestoru

Ak sa sťahujete do nového, alebo prerábate obývačku, pôvodná sedacia súprava už nemusí zapadať do interiéru. Buď nespĺňa potrebné rozmery, alebo sa nehodí farba či látka sedačky. Vtedy je ten správny čas vymeniť starý gauč za nový.

Sedačka vŕzga alebo praská

Mierne vŕzganie sedacej súpravy môže byť spôsobené uvoľnením komponentov kovovej konštrukcie, čo sa dá odstrániť. Vŕzganie sedačky však môže byť signálom oveľa závažnejších problémov, ako je napr. poškodenie rámu, kovových komponentov alebo pružín. Ak sa k tomu ešte pridá praskanie pri sadaní či vstávaní, treba nad vašou starou sedačkou vyniesť nekompromisný ortieľ a radšej sa poobzerať po novom modely. Opravy by vás mohli vyjsť oveľa drahšie, ako kúpa novej sedačky.

sedačka ROYCE

Sedacia súprava ROYCE

Prepadnuté sedáky

Kvalita a komfort sedačky záleží hlavne od jej výplne. Postupom času sa vlastnosti výplne v jednotlivých sedákoch menia, výsledkom čoho je vysedenie sedačky. Prvé známky opotrebenia sa začnú prejavovať najmä v miestach s najväčším zaťažením. Túto časť sedačky je možné opraviť, pokiaľ sa však poškodenie prejavuje na viacerých miestach, radšej kúpte sedačku novú.

Poťah sedačky je zničený

Roky používania sa môžu na sedačke podpísať zmenou prirodzenej štruktúry čalúnenia, vyblednutými a vyšúchanými miestami alebo celkovou stratou farby. Životnosť sedačky síce môžete predĺžiť správnou starostlivosťou a údržbou, jej postupnému opotrebovaniu však zabrániť nedokážete.

Ak aj vaša stará sedačka pomaly, ale isto dosluhuje a zvažujete kúpu nového modelu, zavítajte do nášho štúdia. Radi vám poradíme a pomôžeme nájsť najideálnejšiu sedaciu súpravu do vašej obývačky.

1.

KONFIGURÁTOR

Vytvorte si sedačku svojich snov

2.

POŤAHOVÉ MATERIÁLY

dizajnové, luxusné a kvalitné

3.

SHOWROOMY

Trnava, Bratislava, Praha