Farby roka v interiéri

Ak sa zaujímate o interiérový dizajn, určite vám neunikla "Farba roka", ktorú každoročne vyhlasuje spoločnosť Pantone. Pre tento rok sú to farby rovno dve. A ktoré sú to? Poďme sa na to pozrieť.

Hoci o farbe roka rozhodujú odbnorníci, výber významne ovplyvňujú globálne trendy, aktuálna nálada vo svete, dianie v dizajne, móde, kultúre alebo architektúre. S ohľadom na tieto vplyvy spoločnosť Pantone predstavila hneď dve farby pre rok 2021, a to teplú žltú a studenú sivú. Za ostatných 22 rokov sa tak stalo po druhý krát, aby na stupienku víťazov stáli dve farby.

Rozhodnutie inštitútu pomenovať dva zdanlivo nesúvisiace odtiene ako kolektívna farba roku 2021, je reakciou na náročný predchádzajúci rok ovplyvnený pandemickou situáciou. Podľa Pantone by jedna farba nemohla dostatočne vyjadriť to, čím sme si prešli v minulom roku.

Význam farieb

Toto "farebné manželstvo" má symbolizovať silu a optimizmus. Spojenie farieb Ultimate GreyIlluminating je pevné, ale zároveň hrejivé a optimistické. Žltá farba predstavuje pozitívny postoj k životu, hravosť, spája sa s hodnotami ako vitalita, pokoj a mier. Do interiéru vnáša slnečný svit a navodzuje pocit šťastia. Sivá farba nemá pôsobiť negatívne, práve naopak, je to neutrálna farba a symbolizuje stabilitu a pokoj. Sivú v interiéri možno vnímať ako oporný kameň a zdroj sily.

sedačka Boss

Sivá a žltá v interiéri

Obe farby pôsobia v interiéri veľmi moderne, sviežo a sofistikovane. Do priestoru ich možno jednoducho zakomponovať pomocou doplnkov. Ideálne sú vankúšiky, závesy či koberce. Skvelým tipom je tiež nápadný obraz v žltých tónoch.

Do žltej či sivej môžete zahaliť i väčšie kusy nábytku, ako je sedacia súprava. K sedačke v žltom tóne sa skvele hodí svetlo sivá stena alebo prírodné farby. Sivý gauč zase dobre skombinujete s vankúšmi v čiernej farbe, čím dodáte miestnosti moderný vzhľad a nádych minimalizmu. Chcete miestnosť viac rozjasniť? V tom prípade siahnite po vankúšoch v žltej farbe. Výhodou oboch farieb je, že sa výborne kombinujú s inými farbami a tiež materiálmi.

 

Ak sa rozhodujete o kúpe novej sedačky, môžete sa inšpirovať našimi realizáciami podľa aktuálnych farieb roka. 

1.

KONFIGURÁTOR

Vytvorte si sedačku svojich snov

2.

POŤAHOVÉ MATERIÁLY

dizajnové, luxusné a kvalitné

3.

SHOWROOMY

Trnava, Bratislava, Praha