Vyčarujte si vzdušnú a priestrannú obývačku

Aj s malou obývačkou sa dajú robiť zázraky. Neveríte? Stačí pár nápadov a citu pre usporiadanie nábytku a aj malý priestor dokážete premeniť na neodolateľný interiér, v ktorom sa budete cítiť ako doma. Inšpirujte sa s nami, ako zariadiť obývačku, aby pôsobila vzdušne a zároveň moderne.

Pre vytvorenie vzdušného a pohodlného priestoru je dôležité správne rozmiestnenie nábytku, minimalistický dizajn a dostatok denného svetla. Dôležitý je výber nábytku, ktorý plní nielen estetickú ale zároveň praktickú funkciu. Základom je kvalitná sedacia súprava, ktorá poskytne i dostatok úložných priestorov. Harmóniu priestoru navodia tiež jemné a neutrálne farby, príjemné materiály a oblé tvary. 

Dostatok svetla 

Aj malý priestor bude pôsobiť opticky väčší, pokiaľ v ňom bude dostatok prirodzeného denného svetla. Nie vždy je možné si orientáciu bytu vybrať, ale ani v tomto prípade nezúfajte. Pomocou šikovných stavebných úprav dokážete i tmavú miestnosť premeniť na presvetlený priestor. Menšie tmavé miestnosti spojte do otvoreného priestoru, aby mohlo prúdiť čo najviac denného svetla. Spojte obývačku s kuchyňou a následne vytvorte zóny, ktoré na seba nadväzujú a sú opticky oddelené. 

Svetlo obývačke dodajú jemné farby. Vzdušnosť a ľahkosť vnesie do interiéru aj sedačka v svetlých farbách, ako je biela, béžová, krémová alebo piesková. Z našej ponuky sú veľmi obľúbené poťahové látky TERRA, ktoré sú moderné a zároveň nenáročné na údržbu.

luxusna sedacka SLIDE

Multifunkčný nábytok

Rozloženie nábytku je v malých miestnostiach obzvlášť dôležité, aby sme zbytočne neuberali z drahocenného priestoru. Príliš veľa nábytku môže pôsobiť stiesnene a neútulne. Preto vyberajte nábytok s rozvahou a snažte sa ubrať tam, kde sa dá. Ideálnym riešením do malých priestorov je nábytok, ktorý je nielen estetický, ale zároveň plní i viacero funkcií. Našim tipom je rozkladacia sedačka, ktorú počas dňa využijete na sedenie a relax, v noci zase na spanie. Šikovná sedačka dokáže zároveň vyriešiť aj problém s nedostatkom úložných priestorov. V našej ponuke nájdete sedačky, ktoré majú v sebe zabudovaný veľkorysý úložný priestor, do ktorého skryjete periny, vankúše a ostatné veci. Ďalšou vychytávkou je úložný priestor priamo v podrúčkach sedačky, kde zase môžete odložiť ovládače alebo knihy. Všetko tak bude mať svoje miesto a obývačka tak bude pôsobiť vzdušne a opticky získa na veľkosti.

Pohodová atmosféra

Obývačka je miestom, kde načerpávame energiu, relaxujeme, pracujeme, trávime príjemné chvíle s rodinou a priateľmi. Obývačka by preto mala pôsobiť harmonicky a vytvárať skutočné teplo domova. V tomto smere hrajú dôležitú úlohu doplnky, farby a materiály. Priestor zútulnite pomocou textílií, ako sú vankúše, deky, závesy alebo koberce. Pri výbere vhodných doplnkov však nezabúdajte na kvalitu. Kvalitné materiály v nás vyvolávajú príjemné pocity, s tými menej kvalitnými docielite presný opak. Dotvorte atmosféru pomocou sviečok, váz a izbových kvetín. Priestor prevzdušnia i otvorené police a konferečný stolík na tenkých kovových nožičkách.

luxusna sedacka SLIDE