Vyberáme sedačku: Koža alebo látka?

Potrebujete novú sedaciu súpravu a nemôžete sa rozhodnúť, ako by mala vyzerať a z čoho by mala byť vyrobená? Poradíme vám, na čo sa zamerať, aby ste si nakoniec vybrali tú pravú!

Sedacia súprava je väčšinou priestorovo najvýraznejším prvkom v miestnosti,preto by ste mali jej výberu venovať dostatočnú pozornosť. Okrem pekného dizajnu ide totiž o dôležitejšiu vec - o požadovaný komfort, teda predovšetkým príjemné posedenie a ľahkú údržbu.

Nebojte sa látkových poťahov

Látková sedačka vás väčšinou vyjde lacnejšie ako kožená. A to nieje jej jediné plus. Čalúnenie z látky totiž pôsobí v interiéri príjemným a útulným dojmom. A čo sa týka farby aštruktúry, môžete vyberať z niekoľkých desiatok možností a prevedení. Za pozornosť stoja materiály s nešpinivou úpravou. O čo konkrétne ide? Povrch takejto látky obsahuje špeciálnu vrstvu, ktorá zabraňuje vsakovaniu tekutín. Rozliate víno, káva či kečup, prípadne aj škvrny od jedla či pera, viac nebudú strašiakom, ktorý sa nedá riešiť. Nečistoty vďaka umývateľnej vrchnej vrstve zostávajú na povrchu, odkiaľ ich ľahko odstránite studenou vodou a handričkou. Aj napriek týmto výhodám všeobecne platí, že látkové poťahy sú menej odolné ako kožené, horšie sa udržujú a vydržia kratšiu dobu.
 

Ste alergici? Koža je pre vás tým pravým orechovým!

Láka vás kožená sedacia súprava? Jej hlavnou výhodou je, že sa v nej nedržia roztoče. Aj to je dôvod, prečo sa hodí do bytu, kde žije alergik. Tiež má mimoriadne dlhú životnosť, luxusný vzhľad a veľmi ľahko sa udržiava. Jedinou nevýhodou je, že kožená sofa je o niečo drahšia ako látková verzia. Niekomu ešte môže prekážať aj fakt, že lakovaná koža v chladnej miestnosti chladí, zatiaľ čo v horúcich dňoch je menej priedušná ako textilné poťahy, z čoho plynie, že sa na koženej sedačke budete viac potiť. Avšak, čo niekomu vadí, inému sa môže zdať celkom v poriadku, proti gustu žiaden dišputát. V našej ponuke pre vás máme pripravené sedacie súpravy v rôznych materiálových i tvarových prevedeniach. Sedačky, ktoré bez problémov umiestnite do rohu miestnosti, s úložným priestorom i bez,kožené i čalúnené typy. Vyberie si každý – milovník elegancie, jednoduchosti, klasiky, nadčasových línií i extravagancie.

1.

KONFIGURÁTOR

Vytvorte si sedačku svojich snov

2.

POŤAHOVÉ MATERIÁLY

dizajnové, luxusné a kvalitné

3.

SHOWROOMY

Trnava, Bratislava, Praha