Aká sedačka sa hodí do veľkej obývačky?

Vybrať sedačku do malej obývačky nie je jednoduché a častokrát si vyžaduje robiť kompromisy. V prípade veľkej miestnosti je problém opačný, možností je veľa a rozhodovanie o to náročnejšie. Ako nájsť správnu sedačku, ktorá vyčaruje harmonickú a útulnú atmosféru vo veľkom priestore?

Obývačka je srdce domácnosti a mala by byť dokonalým miestom pre oddých i zábavu. Ak disponujete veľkým obývacím priestorom, potom patríte k tým šťastnejším, ktorí sa pri zariaďovaní môžu doslova vyhrať. A práve sedačka je tým kusom nábytku, ktorý vám umožní čarovať s priestorom.

Veľká sedačka = veľa možností

Pri zariaďovaní nábytku vo veľkom priestore si môžete dovoliť popustiť uzdu svojej fantázie a myslieť vo veľkom . Nezabúdajte však na to, že aj tu platia určité pravidlá. Niektoré kusy nábytku, ako je sedačka, kreslá a stolík by mali byť dostatočne blízko seba, aby ste dosiahli súdržný celok, ale zároveň priestor, ktorý dýcha. Vytvorte vzdušné prechodné plochy medzi jednotlivými kusmi nábytku a užívajete si dostatok miesta a slobody.

Sedačku kupujeme hlavne kvôli jej funkčnosti, aby sme si mali kde sadnúť. Šikovne zvolená veľká sedačka však toho dokáže v interiéri oveľa viac. Sedačka opticky rozdelí priestor, vytvorí centrálny bod vo veľkej obývačke a v otvorenom priestore oddelí jednotlivé časti na menšie zóny.

Rozdeľte priestor pomocou sedačky

Ako rozdeľovací prvok môžete využiť chrbát sedačky. Sedaciu súpravu umiestnite ku stene tak, aby jeden z chrbtov poslúžil ako oddeľovač od ďalších zón. Podobné rozdelenie priestoru môžete docieliť aj v prípade, že sedačku postavíte priamo do stredu miestnosti. Nasmerujte ju priamo na televízor, pridajte konferečný stolík a vytvoríte tak útulnú zónu, kde môžete pozerať televíziu, oddychovať a stretávať sa s rodinou a priateľmi. 

Tipy sedačiek do veľkých obývačiek

Veľká obývačka potrebuje veľkú sedačku. Pokiaľ máme k dispozícii dostatočný priestor, môžeme vybrať akýkoľvek tvar sedačky. Do otvorených vzdušných priestorov sa najviac hodí sedačka do U. Výhodou je, že poskytne dostatok miesta pre celú rodinu i priateľov. Vďaka svojmu usporiadaniu vytvorí dokonalú spoločenskú i oddychovú zónu. Sedačka do tvaru U môže byť umiestnená pri stene, v rohu a pokiaľ vám to priestor dovoľuje, nebojte sa ju postaviť ani do stredu miestnosti.

sedačka HOLIDAY
sedačka BOSS

Rohové sedačky tiež ponúkajú nekonečné možnosti a veľkorysý priestor na sedenie. Vyplnia prázdne rohy a poskytnú dostatok miesta. Skombinujte rohovú sedačku s kreslom v kontrastnom poťahu a získajte štýlové sedenie, ktoré sa stane ohniskom vašej obývačky.

Vo veľkom priestore si môžete dovoliť i kombináciu rohová sedačka + pohovka.  Získate tak podobné sedenie ako pri sedačke do tvaru U, avšak s väčšou modulárnosťou. 

sedačka HOLIDAY

Priestrannú miestnosť nemusíte hneď vyplniť veľkou rohovou sedačkou. Úplne postačí aj klasická pohovka v kombinácii s dvoma kreslami. Takéto sedenie je ideálne ako pre rodiny s deťmi, tak i pre individualistov.