Poťahy na sedačku. Moderné a praktické

Výber poťahového materiálu zohráva rovnako dôležitú úlohu ako výber samotného modelu sedačky. Vďaka špeciálnym technológiám dokážu dnešné poťahové látky predĺžiť životnosť sedacej súpravy a zachovať jej pekný vzhľad dlhé roky. Aké ďalšie benefity prinášajú kvalitné poťahy a ako postupovať pri ich výbere?

Testujeme dotykom 

Poťahový materiál je tým prvkom, ktorý vdýchne sedačke život. Dokáže v nás navodiť príjemné pocity a vyčarovať neopakovateľné chvíle s rodinou a priateľmi. Pohodlne sa posaďte a prejdite rukami po sedačke. Je poťah sedačky na dotyk hebký alebo drapľavý? Hrejivý alebo chladný? Pružný alebo tvrdý? Týmto testom najlepšie zistíte, či je daný materiál pre vás vhodný. Ak sa po pár minútach sedenia na sedačke cítite nepríjemne, ťažko na nej vydržíte tráviť dlhé večery. 

Poťahy na sedačku podľa otáčok

Každá látka na sedačku prechádza testom, pri ktorom sa skúma odolnosť poťahu. Test určí, pri koľkých ošuchoch sa látka poškodí. Môžeme tak povedať, že čím je toto číslo vyššie, tým je poťahová látka pevnejšia a odolnejšia voči opotrebeniu. Na klasické sedacie súpravy sa používajú poťahy s hodnotami od 25 000 do 40 000 Martindale bodov. Na sedačky pre rodiny s deťmi sú ideálne poťahové materiály s hodnotami aspoň 30 000. Poťahy na sedačky presahujúce 50 000 bodov sa už považujú za extrémne odolné. Bežným používaním však viac ako 50 tisíc oterov nespravíte ani za 10 rokov. 

Hľadáte skutočne pevný materiál, ktorý zároveň vytvorí vo vašej obývačke príjemnú atmosféru?
V tom prípade odporúčame Forest. Táto látka má krásny prírodný dizajn, ktorý je veľmi príjemný na dotyk a v priestore pôsobí honosne, no neutrálne zároveň. Odtiene poťahu sú navrhnuté podľa odtieňov prírodnej kože, čím dodávajú interiéru luxusný dizajn. Treba spomenúť aj prvotriedne vlastnosti, ktorými sa tento poťah vyznačuje. Hodnota odolnosti voči oderu je až 80 000 otáčok, takže sa jedná o extrémne odolný materiál. Forest zároveň patrí medzi ľahko čistiteľné poťahové látky, ktoré pri zašpinení jednoducho vyčistíte čistou vodou a neutrálnym mydlom. Ak sa vám páči prírodný dizajn, ale zároveň chcete poťah, ktorý zvládne aj vysokú záťaž, Forest môže byť správnou voľbou. 

poťahy na sedačku

Poťahy, ktoré sa ľahko čistia

Moderné poťahy na sedačky sú upravené špeciálnou technológiou, ktorá ich udrží čisté a dokonca zabraňuje prepúšťaniu tekutín do látky. Sedačka sa tak veľmi ľahko čistí a na povrchu nezostávajú žiadne nežiaduce škvrny. Takto upravené sú napr. poťahy na sedačky z kolekcie Efficiency, ktoré nájdete v našej ponuke. Veľmi prívetivé materiály, ktoré dokonale zapadnú do každého interiéru. Nežiaduce škvrny na sedačke? Náročné čistenie poťahu? Zabudnite. S poťahovými látkami Efficiency všetko ide ľahko. Tieto poťahy na sedačky sa vyznačujú vynikajúcou odolnosťou voči opotrebeniu a dlho si zachovávajú estetickú kvalitu. Bežné škvrny domácnosti, ako sú káva, čokoláda alebo džús jednoducho odsajete papierovým obrúskom a škrvnu postriekate roztokom vody s mydlom. Krúživými pohybmi potom vytriete poťah do sucha.  

V MILENIUM si dobre uvedomujeme, aké sú poťahy na sedačku dôležité. Preto k ich výberu pristupujeme zodpovedne a prinášame len skúsenosťami overenú kvalitu. Príďte si k nám pozrieť vašu budúcu sedačku a nechajte sa zviesť pohodlím.

1.

KONFIGURÁTOR

Vytvorte si sedačku svojich snov

2.

POŤAHOVÉ MATERIÁLY

dizajnové, luxusné a kvalitné

3.

SHOWROOMY

Trnava, Bratislava, Praha