Na čo sa zamerať pri výbere poťahov

Výber vhodného poťahu na sedačku závisí nielen od estetického vzhľadu, ale dôležité sú i vlastnosti materiálu, ako sú odolnosť, jednoduchá údržba alebo stálosť farby. Zostavili sme pre vás tipov, ktoré vám môžu pomôcť pri hľadaní ideálneho materiálu pre vašu sedaciu súpravu. 

Luxusná kožená sedačka alebo hrejivý dotyk látky? Voľba poťahu na sedačku závisí predovšetkým od vášho životného štýlu. Ste rodina s deťmi? Z koženej sedačky oveľa ľahšie zotriete rozliate tekutiny alebo odstránite fixky. Páčia sa vám hrejivé materiály a farby? V tom prípade vám látková sedačka ponúka široké možnosti výberu. 

sedacia suprava siesta

Elegantná a nenáročná koža

Koža je rokmi overený poťahový materiál, ktorý nestráca na svojej popularite. Ponúka luxusný a nadčasový vzhľad a celý rad unikátnych vlastností. Koža má originálnu štruktúru, vôňu a rokmi ešte viac získava na kráse. Je trvácna a pružná. Dokonale sa prispôsobuje, vďaka čomu prináša nezabudnuteľný komfort. Popri všetkých pozitívnych vlastnostiach sa kožená sedačka vyznačuje i tým, že stačí málo úsilia, aby si zachovala svoj pekný vzhľad. Ľahko sa čistí a stačí z nej pravidelne vysávať prach a pretrieť vlhkou handričkou. Dbajte na to, aby ste koženú sedačku nevystavovali priamemu slnečnému žiareniu a umiestnite ju ďalej od krbu či radiátora. Nevýhodou koženej sedačky je jej vyššia cena, tá je však spojená s vysokou kvalitou a zárukou, že pri správnej starostlivosti bude funkčná a krásna dlhé roky. Kožená sedačka je ideálnou voľbou pre individualistov, ktorý hľadajú originálny a luxusný štýl. Hodí sa aj pre rodiny s deťmi, keďže je dostatočne odolná a nenáročná na údržbu.

Vrúcny dotyk látky

Túžite po hrejivom objatí po náročnom dni? Chcete sa vyhrať s farbami, vzormi a štruktúrami? Potom je pre vás ideálnou voľbou látková sedačka. Tento typ poťahu ponúka široké možnosti, ako nájsť dizajn, ktorý sa vám bude skutočne páčiť. Každá látka v našom portfóliu je starostlivo vybraná a je nielen krásna na pohľad, ale vyznačuje sa i technickými vlastnosťami materiálu, ako sú vysoká odolnosť, oderuvzdornosť, stálosť farby, hustota vlákien a jednoduchá údržba. Čo sa týka starostlivosti, látkovú sedačku, pravidelne ju vysávajte, čím ju zbavíte prachu. Škvrny jednoducho odstránite vlhkou handričkou, vyvarujte sa však silnému šúchaniu látky. Čoraz populárnejšie sú moderné poťahy upravené špeciálnou technológiou, ktorá ich udrží čisté a zabraňuje prepúšťaniu tekutín. Vaša sedačka si tak zachová krásny vzhľad bez veľkej námahy. 

Vlastnosti sedačky

Pri kúpe novej sedačky sa zaujímajte o to, o aký typ látky alebo kože sa jedná a ako sa čistí. Na trhu je totiž široká ponuka rôznych materiálov, ktoré sa líšia predovšetkým kvalitou. Kvalita materiálu zároveň ovplyvňuje to, ako sa na sedačke cítime. Príjemné materiály zvyšujú komfort pri sedení a vytvárajú dokonalé pohodlie. Naopak, lacné a nekvalitné poťahy sú nepríjemné na dotyk a tiež náchylné k rýchlemu opotrebeniu. Všímajte si, či je látka odolná voči vyšúchaniu a aké kvalitné a husté sú vlákna poťahu. 

Našou radou na záver je, kupujte sedačku od overeného výrobcu. Len tak budete mať istotu, že sedačka a rovnako aj poťah sa vyznačujú kvalitou a budú vám sprostredkovať to pravé pohodlie dlhé roky.

V MILENIUM chceme, aby kúpa novej sedačky bola pre vás skutočným zážitkom a snažíme sa vám celý proces čo najviac zjednodušiť. Povedzte nám o svojich predstavách a my vám pomôžeme nájsť ten správny dizajn pre vás. Nechajte si poradiť so všetkým, a to od výberu modelu, poťahu až po správnu veľkosť a prevedenie sedačky. Navštívte nás v našich showroomoch, kde vám naši predajcovia ochotne zodpovedajú všetky vaše otázky.