Mýty a fakty o kožených sedačkách, ktoré ste možno nevedeli

Kožené sedačky sú luxusné a elegantné. Existuje okolo nich však celý rad mýtov napriek tomu, že majú množstvo výhod. Poďme sa teda pozrieť na to, či sa skutočne zakladajú na pravde. 

Koža sa používa vo výrobe nábytku už celé storočia. Prvé zmienky o tomto najstaršom čalúnnickom materiály sa objavujú už v Ríme, kde členovia bohatých rodín odpočívali na kožených pohovkách. V tej dobe bol kožený poťah symbolom luxusu a určený len pre hŕstku vyvolených.

Dnes už nie je problém zaobstarať si kvalitnú koženú sedačku v podobnej cenovej relácii ako látkovú. Dostupné sú v mnohých farbách, tvaroch a veľkostiach. Každá kožená sedačka má originálnu štruktúru a len ťažko by ste našli dve podobné. Svojimi unikátnymi vlastnosťami dodáva sedacej súprave punc luxusu a jedinečný charakter. Starostlivosť o kožený gauč je minimálna. Navyše je to materiál, ktorý dýcha, nevpíja pot a je ideálnou voľbou pre alergikov, keďže nezachytáva prach. Zahaľte svoju sedačku snov do kvalitnej kože a určite vám vydrží dlhé roky. 

Mýtus 1 - kožená sedačka chladí

Asi najčastejší argument, ktorý si niektoré skupiny ľudí spájajú s koženou sedačkou. Pre moderné kožené sedačky však toto tvrdenie už dávno neplatí. Naturálna koža sa prispôsobuje teplote miestnosti, v ktorej sa nachádza. Prvý moment sa môže zdať sedačka o niečo chladnejšia, ale veľmi rýchlo sa zahreje pôsobením teploty vášho tela a vytvorí príjemný pocit

Mýtus 2 - kožená sedačka je drahá 

Kožené sedačky sa spájajú s vyššou cenou, keďže ide nielen o investíciu do krásy a elegancie, ale aj do výnimočnej kvality. Na druhej strane pokrokové technológie prinášajú nové poťahové látky s čoraz lepšími vlastnosťami, čo sa týka pevnosti, vzhľadu a odolnosti voči škvrnám. Dokonalejšie parametre zvyšujú kvalitu látky, čo sa premieta aj do vyššej ceny. Látkové sedačky sa tak cenovo približujú koženým sedačkám a v mnohých prípadoch sú dokonca i drahšie. Voľba medzi koženou sedačkou alebo látkovým poťahom tak nie je ani otázkou ceny, ale skôr individuálneho vkusu.

kozena sedacka slide

Mýtus 3 - kožená sedačka časom praská

Kvalitné kožené sedačky sa všeobecne vyznačujú dlhou životnosťou, odolnosťou a pevnosťou. Aby si dlho zachovali svoju krásu a estetickú hodnotu, je potrebná správna starostlivosť. Špeciálne prostriedky na kožu nielen účinne odstránia škvrny, ale tiež impregnujú a chránia sedačku pred prenikaním nečistôt. Tak, ako keď sa staráte o seba, svoje auto alebo oblečenie, rovnako aj kožená sedačka sa vám za starostlivosť odvďačí dlhou životnosťou a dokonalým vzhľadom. 

Mýtus 4 - kožená sedačka nie je vhodná do rodín s deťmi

Toto tvrdenie sa absolútne nezakladá na pravde. Práve naopak, kožená sedačka je veľmi je praktická a ideálne aj vtedy, ak máte deti. Koža má výhodu z hľadiska údržby a čistenia a bez problémov zvládne aj väčšiu záťaž. Impregnácia chráni gauč pred nečistotami a zničením. V prípade neželaných fľakov alebo škvŕn, stačí sedačku pretrieť vlhkou handričkou, čo určite ocenia rodičia malých detí.

Mýtus 5 - kožená sedačka sa hodí len k staromódnemu nábytku

Koža je ideálny materiál pre kreslá, pohovky, rozkladacie sedačky aj veľké sedacie súpravy do U. Výborne vyzerá vo všetkých interiéroch, či už uprednostňujete klasický alebo moderný štýl bývania. Kožená sedačka vo výrazných farbách vnesie do miestnosti dynamiku. Biela kožená sedačka zase pôsobí nadčasovo a ešte viac podčiarkne minimalistický dizajn. Kožená sedačka Chesterfield odjakživa bola stálicou pre džentlmenské kluby a i dnes sa s obľubou používa v interiéroch ladených do retro štýlu.

1.

KONFIGURÁTOR

Vytvorte si sedačku svojich snov

2.

POŤAHOVÉ MATERIÁLY

dizajnové, luxusné a kvalitné

3.

SHOWROOMY

Trnava, Bratislava, Praha