Kožené sedačky vs. látkové. Aký poťah vybrať?

Kupujete nový gauč a zvažujete, či je pre vás vhodná kožená sedačka alebo látková? Poďme sa pozrieť, aký je medzi nimi rozdiel a v čom spočívajú ich hlavné plusy a mínusy.

Ponuka sedačiek je dnes naozaj veľmi pestrá a zaručene si vyberie každý. Na výber sú rohové sedačky, sedacie súpravy do U, rozkladacie sedačky, každému podľa chuti a priestorových možností. Pokiaľ ide o poťahový materiál, zákazníci skôr či neskôr stoja pred otázkou, či zvoliť kožu alebo látku. Toto rozhodnutie netreba podceňovať, lebo práve od poťahu záleží, ako komfortne sa budete na novej sedačke cítiť. 

Kožená sedačka

Existujú iba dve skupiny zákazníkov. Tí, ktorí nedajú na kožené sedačky dopustiť a potom sú tu tí zákazníci, ktorí sa im doslova vyhýbajú. Milovníci kožených sedačiek oceňujú najmä unikátne vlastnosti, ktorými disponuje prírodná koža a tiež luxusný vzhľad. Druhá skupina si s koženými sedačkami spája materiál, ktorý v lete lepí a naopak, v zime chladí. Toto tvrdenie však pre moderné kožené sedačky neplatí. Vďaka špeciálnym technológiám spracovania a úpravy sú dnešné kožené poťahy pocitovo oveľa príjemnejšie, než tomu bolo pred niekoľkými rokmi. Kožená sedačka z kvalitného materiálu dýcha a prispôsobí sa teplote vášho tela a miestnosti. Sedenie je tak veľmi komfortné a príjemné. 

S koženou sedacou súpravou si nemusíte robiť starosti, ak máte malé deti. Rozliaty džús, škvrny od fixiek alebo pera jednoducho vyčistíte a sedačka bude znovu ako nová. Pre ľudí trpiacimi alergiami je koža tým pravým orechovým. Na sedačke sa nedrží toľko prachu a tiež chlpy od domácich miláčikov nie sú žiadny problém. 

Za nevýhodu koženej sedačky možno považovať vyššiu cenu, ktorú na druhej strane kompenzuje dobrý pocit z toho, že máte skutočne kvalitný gauč slúžiaci dlhé roky. 

Výhody koženej sedačky

 • luxusný vzhľad
 • odolný materiál
 • vhodné pre alergikov

Nevýhody koženej sedačky

 • vyššia cena
Kožená sedačka Hammer

Kožená sedačka Hammer

Látková sedačka

Musíme uznať, že v dnešnej dobe naozaj nie je pre zákazníka jednoduché rozhodnúť sa, či kúpiť koženú sedačku alebo látkovú. Na scéne sú totiž látky, ktoré svojim vzhľadom aj vlastnosťami pripomínajú kožu do takej miery, že laik ťažko zistí rozdiel. V našich predajniach sme sa stretli už s tým, že zákazník, ktorý chcel koženú sedačku, sa nakoniec rozhodol pre látku. Výhodou je najmä nižšia cena a široké možnosti výberu štruktúr a farieb. 

I keď látka nikdy nebude spĺňať všetky jedinečné vlastnosti kože, je ideálnym riešením pre všetkých, ktorým sa páčia kožené sedačky, no napriek tomu chcú zostať pri látke.

Látkové sedačky pôsobia veľmi pohodlne a štýlovo zároveň. Čoraz častejšie sa používajú materiály, ktoré sa vyznačujú extrémne vysokou odolnosťou, jednoduchým odstránením znečistenia a odpudzovaním tekutín. S takouto sedačkou nie je údržba a čistenie žiadny problém. 

Látkové sedacie súpravy majú tú výhodu, že vďaka variabilite farieb a povrchových úprav, si môžete sedačku nadizajnovať do najmenších detailov. Sedačky s látkovým poťahom sú veľmi príjemné na dotyk a vytvoria vám tú pravú domácu pohodu. 

Nevýhodou sedačky z látky je usadzovanie prachu, chlpov a je tiež vhodným prostredím pre roztoče. Ak pohovku pravidelne vysávate a tepujte, môžete byť bez obáv. Odmenou za správnu starostlivosť vám bude to, že sedačka bude žiariť ako nová dlhé roky.  

Výhody látkovej sedačky

 • príjemná na dotyk
 • stála teplota materiálu
 • široká variabilita farieb a povrchových úprav
 • špeciálna úprava pre jednoduché čistenie
 • priaznivejšia cena

Nevýhody látkovej sedačky

 • pravidelné čistenie a tepovanie
 • nižšia životnosť

Látková sedačka Hammer

1.

KONFIGURÁTOR

Vytvorte si sedačku svojich snov

2.

POŤAHOVÉ MATERIÁLY

dizajnové, luxusné a kvalitné

3.

SHOWROOMY

Trnava, Bratislava, Praha