Farba roka 2022! Zoznámte sa s ''Very Peri''

Uznávaný inštitút Pantone každoročne v decembri oznamuje farbu nadchádzajúceho roka, ktorá odráža aktuálne trendy a tiež dianie vo svete. Pre rok 2022 si spoločnosť pripravila prekvapenie, keďže po prvý krát vo svojej histórii vytvorila úplne nový odtieň: Very Peri. Žiarivá modrastá farba s fialovo červenými podtónmi tak určite osvieži nejeden interiér. 

Farba pre rok 2022 má vyjadrovať radostný postoj a dynamickú prítomnosť, ktorá podporuje kreativitu a nápadité prejavy. I keď sa môže na prvý pohľad zdať, že ide o fialovú farbu, tvorcovia prezradili, že skombinovali červené a modré podtóny vo fialovej a výsledný odtieň je naozaj špecifický. Táto farba je najšťastnejšia a najteplejšia zo všetkých modrých odtieňov. Spája v sebe vernosť a stálosť modrej s energiou a vzrušením červenej. Zároveň dodáva posilňujúcu zmes novosti s bezstarostnou sebadôverou a odvážnou zvedavosťou. 

Celý svet v súčasnosti prechádza transformáciou, takže nič z minulosti už nemôže dostatočne symbolizovať prichádzajúce zmeny. Pre odborníkov z Pantone tak bolo skutočne dôležité prísť s úplne novou farbou, ktorá vyjadrí nové vízie sveta. A tak napokon vytvorili očarujúcu Very Peri, ktorá je v mnohých ohľadoch výnimočná. Farba dokonale reprezentuje transformáciu fyzického a digitálneho sveta, ktorú spoločnosť v poslednom období zažíva. Medzi najdôležitejšie posolstvá, ktoré prezentáciu novej farby sprevádzajú, patria kreativita, variabilita, zvedavosť, inovácia alebo premena

"Farba roka Pantone odráža to, čo sa deje v našej globálnej kultúre, vyjadruje to, čo ľudia hľadajú, na čo môže táto farba odpovedať. Vytvorenie novej farby po prvý raz v histórii nášho vzdelávacieho programu farieb Pantone Color of the Year odráža prebiehajúce globálne inovácie a transformáciu", ako uviedla Laurie Pressman, viceprezidentka Pantone. 

Odtieň Very Peri sa tak stal symbolom globálnej zmeny, ktorou prechádzame. Ilustruje zlúčenie života v mnohých dimenziach a vyjadruje, ako sa farebné trendy digitálneho sveta prejavujú vo fyzickom svete a naopak. 

Very Peri v interiérovom dizajne

Ako už býva zvykom, farba roka postupne zasiahne všetky sféry, a to od digitálneho sveta, cez módny priemysel až po interiérový dizajn. Very Peri je ženská, silná, futuristická a radostná farba. Táto zmes modrej a červenej je skutočne skvelým odtieňom pre každý interiér. Môže sa prejaviť na tapetách, čalúnení i ostatných bytových doplnkoch. Je vhodná pre rôzne materiály, textúry a povrchy. Bude zaujímavé sledovať, aké nové trendy s využitím Very Peri dizajnéri nastolia. 

Zdroj: designlimitededition.com, hommes.studio

1.

KONFIGURÁTOR

Vytvorte si sedačku svojich snov

2.

POŤAHOVÉ MATERIÁLY

dizajnové, luxusné a kvalitné

3.

SHOWROOMY

Trnava, Bratislava, Praha