Aký poťahový materiál vybrať na sedačku?

Poťah zohráva pri kúpe sedačky dôležitú úlohu. Správna kombinácia farieb a materiálu dokáže s vašou obývačkou spraviť doslova divy. Od poťahu tiež záleží, ako dlho bude sedacia súpravy vyzerať ako nová a aká bude jej životnosť. 

Ak kupujete novú sedačku, určite premýšľate, aký poťahový materiál zvoliť. Poťahy na sedačky sú dostupné v širokej škále farieb, vzorov a štruktúr. Najčastejšie sa vyrábajú z látky, kožekoženky. Keďže každá sedačka plní nielen estetickú funkciu, ale i úžitkovú, treba tiež zvážiť, aká je odolnosť poťahu voči opotrebeniunáročnosť na údržbu.

Látková alebo kožená sedačka?

S touto otázkou sa stretávame v našich predajniach pomerne často. Pravdou je, že kvalitná kožená sedačka vám vydrží oveľa dlhšie ako látková. Kvalita však ide ruka v ruke s cenou, preto je pochopiteľné, že kožená sedacia súprava je podstatne drahšia než látková. Výhodou látkovej sedačky je najmä pohodlné sedenie, teplejší a na dotyk príjemnejší materiál. 

Kožená sedačka má elegantný vzhľad a medzi jej prednosti patrí i minimálna údržba. Kožu stačí raz za 12 mesiacov impregnovať, aby si zachovala svoj pekný vzhľad a pružnosť. Niektorí jej však nevedia prísť na chuť kvôli pocitu chladu v zime a poteniu v lete. Ak vám na tom až tak nezáleží, môžete tento malý detail vyriešiť štýlovým prehozom alebo dekou. 

Látkové poťahy sú menej odolné ako kožené a tiež sa horšie udržiavajú. Čalúnenie z látky na druhej strane pôsobí v interiéri veľmi príjemne a útulne. Na trhu sú už bežne dostupné materiály, ktorých odolnosť voči opotrebeniu je na oveľa vyššej úrovni, ako tomu bolo kedysi. 

Pri výbere medzi látkou a kožou sa rozhodujte podľa toho, či chcete skôr materiál, o ktorý sa nemusíte báť, keď niečo vylejete, alebo ak máte dieťa, ktoré by vám mohlo na sedačke spôsobiť nejakú neplechu, resp. ste majiteľom domáceho miláčika. V týchto prípadoch uprednostnite koženú sedačku pred látkovou. Budete tak mať menej starostí a ľahko si poradíte s údržbou a čistením vašej sedacej súpravy.

Sedačka HOLIDAY

Sedačka HOLIDAY

Štruktúra poťahového materiálu

Zabudnite na chvíľu na veľkosť a farbu sedačky a zamerajte sa na štruktúru poťahu. Môže sa zdať, že ide iba o menej podstatnú vec, ale opak je pravdou. Poťahové materiály sú dostupné v rôznej štruktúre a to od hladkých jemných materiálov, cez semišové až po hrubé s výraznou štruktúrou.  Štruktúra poťahového materiálu, ako i jeho kvalita, dokážu vo veľkej miere ovplyvniť naše pohodlienáladu. Predstavte si, že po celom dni v práci sa skrútite na gauč, ktorý vašu pokožku príjemne pohľadí a vytvorí vám také pohodlie, že sa nebudete chcieť postaviť. Môže však nastať i pravý opak, kedy vám nekvalitný poťah doslova vyvolá nervozitu a stres. 

Farba poťahového materiálu

Ako vybrať farbu novej sedačky? Vychádzajte z toho, ako zapadne do vášho interiéru. Pokiaľ ešte obývačku nemáte zariadenú, začnite s výberom sedačky a k nej potom farebne a materiálovo dolaďte celú miestnosť. Svetlé odtiene dokážu opticky vašu miestnosť zväčšiť, sedačka zahalená do tmavých odtieňov sa zase stáva výrazným prvkom vašej obývačky. 

Poťahové materiály MILENIUM

Chceme, aby vám naše sedačky vytvorili maximálne pohodlie, preto nám na výbere poťahových materiálov veľmi záleží. Medzi to najlepšie z našej ponuky patria kvalitné kožené poťahy z hovädzej alebo býčej kože. Poťahy Supreme z hebkej a vláčnej semianlínovej kože predstavujú absolútnu špičku kvality. Radia sa medzi tzv. ťažké kože. Povrchová úprava s pololesklým efektom prispieva k pohodliu a hrejivému pocitu pri sedení. Podľa testu Martindale dosiahol tento poťah hodnotu 50 000, čo znamená, že ide o látku s vynikajúcou odolnosťou proti opotrebeniu. 

Ak hľadáte odolné a príťažlivé poťahy z textílie, potom stavte na kolekciu Efficiency®. Na výber je množstvo krásnych odtieňov. Vďaka jednoduchej údržbe a čisteniu sa nemusíte obávať ani svetlých farieb. Materiály používané pre látky Efficiency® majú vynikajúcu odolnosť proti opotrebeniu. Vaša nová sedacia súprava si tak dlhodobo zachová estetickú kvalitu. Z tejto kolekcie odporúčame napr. poťahy Club alebo Velvety

Z poťahových látok sú medzi zákazníkmi najviac obľúbené Texas, French Velvet, DublinCosmic

Zhrnutie na záver

Nech sa už rozhodnete pre koženú alebo látkovú sedačku v ľubovoľnom odtieni, vždy vyberajte od overených a dôveryhodných výrobcov nábytku. Nie je totiž látka ako látka a koža ako koža. Len tak budete mať istotu, že vaša nemalá investícia do kúpy novej sedačky sa skutočne vyplatí a budete sa z nej tešiť dlhé roky. 

1.

KONFIGURÁTOR

Vytvorte si sedačku svojich snov

2.

POŤAHOVÉ MATERIÁLY

dizajnové, luxusné a kvalitné

3.

SHOWROOMY

Trnava, Bratislava, Praha