Ako vybrať vhodnú sedačku do kancelárie

Pohodlná sedačka by v kancelárskych priestoroch rozhodne nemala chýbať. Elegantné a komfortné sedenie je presne tým, čo potrebujete, aby sa vaši klienti alebo zamestnanci cítili ako doma.  Či už chcete klasickú sedaciu súpravu, alebo hľadáte štýlový kúsok, prinášame vám pár tipov, ako nájsť tú pravú. 

Prostredie, v ktorom pracujeme nesporne ovplyvňuje našu náladu a tiež pracovný výkon. Preto sa čoraz viac stretávame s pojmom wellbeing na pracovisku. Reprezentatívne a príjemné prostredie vytvára dobrý obraz v očiach potenciálnych klientov a motivuje zamestnancov. V tomto smere je veľmi dôležitý výber správneho nábytku, predovšetkým pohodlnej a kvalitnej sedačky.

Pre koho je sedačka určená

Rovnako ako keď vyberáte sedačku do vašej obývačky, aj v tomto prípade je potrebné zvážiť, aký je jej účel. Potrebujete gauč, kde usadíte svojich klientov alebo chcete dopriať relax svojim zamestnancom? Práve to rozhoduje o tom, aký štýl sedenia zvoliť. 

Ak potrebujete gauč pre vašich klientov, voľte tvrdšie sedenie, ale pohodlné zároveň. Na takejto sedacej súprave možno sedieť vzpriamene, čo umožňuje lepší očný kontakt a tiež zvýšenú koncentráciu počas rozhovoru. Vyvarujte sa príliš mäkkej sedačke, ktorá by bránila správnemu držaniu tela, čo by viedlo k diskomfortu pri sedení.

Naopak, zamestnanci, ktorí celý deň sedia na kancelárskej stoličke pri počítači, určite uvítajú zmenu v podobe posedenia na mäkkej sedačke, kde môžu zaujať relaxačnú polohu a natiahnuť si nohy.

Nepodceňujte kvalitu sedačky

Pri výbere sedacej súpravy do kancelárie by ste rozhodne mali staviť na kvalitu. Vzhľadom k tomu, že na sedačke sa budú striedať vaši klienti alebo zamestnanci, bude vystavená oveľa väčšiemu náporu ako tá, ktorú máte doma v obývačke. Sedacia súprava do kancelárie by mala byť z kvalitných materiálov, či už si zvolíte kožu alebo látku. Dôležité vlastnosti, ktoré si treba všímať je pevnosť a odolnosť, aby poťah vydržal čo najdlhšie a nevyšúchal sa. Ideálne sú tiež poťahy so špeciálnou úpravou, ktoré neprepúšťajú tekutiny a ľahko čistia. V prípade nehody v podobe rozliatej kávy alebo džúsu tak stačí tekutinu iba vysať a utrieť vlhkou handričkou. 

Štýl a farba sedacej súpravy

Tak ako vo vašej obývačke, aj v pracovnom prostredí majú farby veľký vplyv na náladu a výkonnosť. S neutrálnymi farbami nikdy nič nepokazíte. Sedačka v béžovej, sivej, šedej alebo hnedej je nielen nadčasová ale zároveň je stávkou na istotu. Tieto farby sa veľmi dobre kombinujú s ostatnými kusmi nábytku a dodávajú interiéru hĺbku. 

Modrá pomáha zlepšiť koncentráciu a navodzuje pocit pokoja a uvoľnenosti. Sedačka v tejto farbe je ako stvorená do pracovného prostredia, kde je potrebné kreatívne myslenie, pretože podporuje fantáziu. 

Žltá sedačka zase pôsobí optimisticky, rozveseľuje a podporuje rast energie a sústredenia pri práci. 

Čo sa týka štýlu sedenia, pri meetingoch s klientmi je ideálna sedačka s dvoma alebo tromi sedákmi + kreslá alebo taburet. Klienta usadíte na sedačku a vy si môžete sadnúť naproti do kresla. Takéto sedenie vám umožňuje viesť komfortný rozhovor, pričom na seba dobre vidíte. 

Pokiaľ vám to priestor dovoľuje, pre zamestnancov je vhodná sedačka do U alebo do L. Každý si tak nájde svoje miesto a môže si vychutnať kávičku a rozhovory s kolegami v maximálnom pohodlí. 

1.

KONFIGURÁTOR

Vytvorte si sedačku svojich snov

2.

POŤAHOVÉ MATERIÁLY

dizajnové, luxusné a kvalitné

3.

SHOWROOMY

Trnava, Bratislava, Praha