Ako vybrať poťah na sedačku

Pri kúpe novej sedačky sa skôr či neskôr naskytne otázka, aký poťah zvoliť? Uprednostniť elegantnú a praktickú kožu, alebo staviť na rôznorodé vzory a štruktúru látky? Pozrite sa spolu s nami do sveta poťahov a nájdite ideálne riešenie pre vašu sedačku. 

Poťahy na sedačku sú dostupné v širokej ponuke farieb, vzorov, od kože tej najlepšej kvality až po moderné poťahové látky, ktoré sú veľmi príjemné na dotyk a praktické na údržbu. 

Koža

Koža je rokmi overený materiál, ktorý sa už tradične vyníma medzi poťahmi na sedačku. Vďaka svojim jedinečným vlastnostiam a autentickému vzhľadu dodáva sedačke špecifický charakter. Kožená sedačka je nielen elegantná na pohľad, ale vyznačuje sa i dlhou životnosťou a trvácnosťou. Čas jej dokonca ešte viac pridáva na kráse. Kožený poťah je veľmi príjemný, pružný a prispôsobuje sa ľudskému telu, vďaka čomu kožená sedačka prináša maximálny komfort počas sedenia. Kožené sedačky sú v porovnaní s látkovým drahšie, vyššia cena sa však spája s vysokou kvalitou sedačky a zárukou, že vám bude dobre slúžiť dlhé roky. 

Kožené poťahy sú veľmi praktické na údržbu a starostlivosť. Aby si pohovka zachovala svoju krásu dlhé roky, odporúča sa pravidelne impregnovať a to aspoň raz za rok. Čo sa týka čistenia, v prípade bežných škvŕn postačí vlhká handrička a jemné mydlo. Rozliate tekutiny stačí odsať, koženú sedačku však nikdy príliš nešúchajte. Kožené sedačky dlhodobo nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu ani vysokým teplotám. 

Látky

Výber poťahových látok je naozaj široký a môžete sa tak vyhrať do posledného detailu, čo sa týka farieb, vzorov alebo štruktúr poťahu. V našom portfóliu nájdete poťahové látky, ktoré sú nielen krásne, moderné, ale spĺňajú aj vysoké nároky na kvalitu

Aké vlastnosti hovoria o kvalitnom poťahu na sedačku? V prvom rade je to odolnosť voči oteru. Čím vyššie je toto číslo, tým je poťahová látka pevnejšia a odolnejšia voči opotrebeniu. Poťahy na klasické sedačky majú väčšinou od 25 000 do 40 000 Martindale bodov. Ďalšími dôležitým vlastnosťami poťahu je stálosť na svetle, stálofarebnosť v otere, žmolkovateľnosť alebo hustota vlákien.  

Veľmi popoulárne u našich zákazníkov sú moderné poťahy upravené špeciálnou technológiou, ktorá ich udrží čisté a dokonca zabraňuje prepúšťaniu tekutín do látky. Sedačka sa tak ľahko čistí a na povrchu nezostávajú žiadne nežiaduce škvrny. Na vyčistenie takejto poťahovej látky vám postačí voda, prípadne jemné mydlo. V našej ponuke nájdete takéto poťahy v kolekcii Efficiency a budete si môcť vybrať ideálny poťah z množstva farieb a vzorov. 

Zamatové látky

Osobitnú kategóriu poťahových látok tvorí zamat, ktorý je posledné roky veľmi populárny. Zamatové, resp. velvetové sedačky sú elegantné s nádychom luxusu a tiež známe svojim komfortom. S touto poťahovou látkou nikdy netrafíte vedľa. Moderná zamatová pohovka vyžaruje vrúcnosť a zároveň vdýchne miestnosti punc luxusu. Vďaka minimalistickému štýlu sa zamat výborne kombinuje s moderným ale i tradičným nábytkom. Zamatová sedačka pozdvihne vaše stretnutia s rodinou alebo priateľmi na novú úroveň. 

Aké poťahové látky sú moderné?

Okrem estetického hľadiska je kladený čoraz väčší dôraz na vysokú kvalitu poťahov. Prečo je taká dôležitá? Kvalita poťahového materiálu rozhoduje o tom, ako sa na sedačke cítime. Príjemné materiály zvyšujú komfort pri sedení a vytvárajú skutočný pocit pohody. Naopak, ak je materiál nepríjemný, ťažko sa dá na takej sedačke tráviť dlhé večery. 

Pokiaľ sa pozrieme na dizajn, v súčasnosti je veľmi obľúbený minimalizmus a nadčasovosť. Sedačka tak bude moderná aj po pár rokoch a nezatienia ju ani nové trendy. Kožená sedačka je nestarnúcou klasikou, ktorej unikátny a elegantný vzhľad nikdy nevyjde z módy. Vďaka pokrokovým technológiám sú kožené sedačky odolnejšie a pevnejšie než kedykoľvek predtým. Veľmi obľúbené sú tiež jednofarebné poťahové látky a to od hladkej štruktúry až po výraznú. V interiérovom dizajne dlhodobo vládnu velvetové materiály. Zamatová sedačka sa stane ústredným bodom vašej obývačky. Mäkký a príjemný materiál pôsobí luxusne a prinesie skutočný pôžitok pri sedení.