Ako sa starať o látkovú sedačku

Páči sa vám látková sedačka, ale máte obavu, že bude stále špinavá? Prezradíme vám, ako sa správne starať o poťah tak, aby vaša sedačka bola ako nová.

Škvrny, fľaky alebo čmáranice od pera sú nástrahy, ktorým musí čeliť každá sedačka. Kým kožené sedačky sa považujú za odolnejšie a menej náročnejšie na čistenie a údržbu, látkové sedačky pôsobia skôr opačne. Dnešné technológie vo výrobe látok však výrazne pokročili, a tak látkové sedačky majú úplne iné vlastnosti ako kedysi. Sú jednoduché na údržbu, odolnejšie a vlastnosťami sa vyrovnávajú koži.

Starostlivosť o látkovú sedačku

Napriek pokrokovým materiálom stále platí, že starostlivosť o sedačku je základ. Len tak si zachová svoju krásu dlhé roky.

Sedačku pravidelne vysávajte, čím odstránite usadený prach a nečistoty. Pri vysávaní použite špeciálny valček určený na sedačky, ktorým dôkladne zbavíte sedačku aj tých najmenších nečistôt alebo srsti od domácich zvierat.
Ak chcete sedačku vyčistiť hĺbkovo, nechajte ju raz za rok vytepovať.

Impregnujte

Ako pre kožené, tak aj pre látkové sedačky sa odporúča impregnácia. Vďaka impregnácii sa na sedačke vytvorí film, ktorý pomáha odpudzovať vodu, ale tiež slúži ako ochrana materiálu. Látková sedačka je tak odolnejšia a menej náchylná voči znečisteniu.

ako sa starať o látkovú sedačku

Tipy na čistenie sedačky

Vďaka pokrokovej technológii sú popri klasických poťahoch dostupné aj vysoko kvalitné umývateľné poťahy na sedačky. Taký je i poťah Efficiency® z našej ponuky. Tkanina sa vyznačuje jednoduchým čistením a ľahko odstránite škvrny, ako sú káva, tuk, čokoláda alebo džús.

V prípade neželanej "nehody", stačí na škvrnu priložiť papierový obrúsok a jemne ju odstrániť. Následne aplikujte čistú alebo mydlovú vodu a jemným trením škvrnu úplne odstránite.

Asi každý rodič sa teší z kresbičiek svojich detí, ale nie v prípade, že sa takéto umenie objaví na sedačke. Škvrny od fixiek alebo farbičiek sa môžu zdať najhoršie, ale v prípade umývateľných poťahov si ľahko poradíte s čistou vodou a utierkou.

1.

KONFIGURÁTOR

Vytvorte si sedačku svojich snov

2.

POŤAHOVÉ MATERIÁLY

dizajnové, luxusné a kvalitné

3.

SHOWROOMY

Trnava, Bratislava, Praha