5 chýb pri výbere sedacej súpravy

Myslíte si, že pri výbere novej sedačky sa nedá pochybiť? Mýlite sa. Existuje hneď niekoľko chýb a omylov, ktorých sa zákazníci dopúšťajú pri kúpe sedačky. Aby ste sa im mohli vyhnúť, vybrali sme pre vás niekoľko najčastejších, s ktorými sa bežne stretávame v našich predajniach.

Kúpa novej sedačky vôbec nie je jednoduchá záležitosť, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Ide o nemalú investíciu a za svoje peniaze chcete určite to najlepšie a na dlhé roky. Nesprávny výber a radosť z novej sedačky je zrazu preč. Poďme sa teda bližšie pozrieť na to, čomu sa treba vyvarovať.

1. Neviete rozmery sedačky

Toto je podobná chyba, ako by ste si kúpili nové topánky o dve čísla väčšie alebo menšie. Asi sa vám nebude chodiť pohodlne. Nová sedačka sa vám síce nebude vyzúvať ani vás tlačiť, no pri pohľade na ňu sa vám budú stále vynárať otázniky, či nie je príliš veľká alebo malá.

Pri výbere sedačky na veľkosti skutočne záleží. Nechcete mať predsa v obývačke len obrovský kus gauča, alebo sa tlačiť na malom sedení, ak nemusíte. Zdá sa to byť jasné, no napriek tomu množstvo zákazníkov prichádza s tým, že nevedia rozmery miestnosti a ani sedačky.

Pred kúpou novej sedacej súpravy si miestnosť starostlivo premerajte, aby ste vedeli do akých rozmerov sa musíte zmestiť. Rátajte tiež s ostatnými kusmi nábytku. Pokiaľ máte miestnosť už zariadenú, vychádzajte z rozmerov starej sedačky, prípadne zvážte, o koľko by mohla byť nová pohovka väčšia.

Nezabudnite zmerať šírku a výšku všetkých dverí, ktorými treba novú sedačku preniesť.

2. Sedačku si nechcete vyskúšať

Nikdy si nekupujte sedačku bez toho, aby ste si ju najprv vyskúšali. Budete v nej predsa tráviť veľa času, preto vám musí sadnúť. A bez skúšania to jednoducho nejde. Sadnite si, ľahnite si, dokonca vyložte nohy tak, ako keď doma sledujete televíziu. Sedačku si v predajni dôkladne otestujte. Uistite sa, že opierky sú pre vás dostatočne vysoké, sedáky dostatočne mäkké, resp. tvrdé. Nájdite gauč, ktorý dokonale vyhovuje vášmu telu.

3. Kúpite sedačku mimo váš štýl

Každá obývačka je zariadená v určitom štýle. Preto by ste mali vyberať pohovku, ktorá zapadne k ostatnému nábytku. Vo veľkom showroome môže sedačka výrazných farieb a vzorov vyzerať dosť dobre. Naopak, vo vašej obývačke môže pôsobiť ako päsť na oko. Vopred si premyslite, do akých farebných tónov chcete ísť a s akými ďalšími farbami budete kombinovať. Ak máte cit pre estetiku, resp. niekoho, kto vám so zariaďovaním obývačky dokáže pomôcť, určite sa nebojte nápadných farieb. Keď všetko spolu ladí, výsledok je dokonalý. Veď posúďte sami:

4. Rozkladacia sedačka za každú cenu

Rozťahovacia sedačka je veľmi praktická, keďže po rozložení sa dá využiť na spanie. Pokiaľ máte menší priestor a potrebujete spojiť pohovku s posteľou, tento model je ideálne riešenie. Využijete ju tiež v prípadoch, ak mávate nocľažníka. Pokiaľ ani jedno nie je váš prípad, rozkladací gauč je pre vás úplne zbytočný. Radšej zvoľte klasickú sedačku, ktorá je komfortnejšia.

5. Kúpite lacnú a nekvalitnú sedačku

Od novej sedačky očakávate, že vám bude slúžiť dlhé roky. Preto váš nákup premyslite a výberu novej sedacej súpravy venujte nejaký čas a preskúmajte ponuku na trhu. Táto investícia sa vám určite vyplatí. V našich predajniach sa bežne stretávame s tým, že zákazníci niekde kúpili lacnú a nekvalitnú sedačku, s ktorou mali nepríjemnú skúsenosť. Lacný poťahový materiál, presedené sedáky, nestabilné nožičky, zdĺhavé reklamácie a naťahovanie sa s predajcom. Na toto asi nikto nemá chuť. Vašu sedačku si predsa chcete užívať a tráviť na nej príjemné večery s rodinou. Nerobte experimenty a radšej kúpte kvalitnú sedačku od overeného výrobcu.

1.

KONFIGURÁTOR

Vytvorte si sedačku svojich snov

2.

POŤAHOVÉ MATERIÁLY

dizajnové, luxusné a kvalitné

3.

SHOWROOMY

Trnava, Bratislava, Praha